امروز : جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

یک تیر و چند نشان با مدیریت صحیح پسماند تر در خانه

 

صرفه جویی در هزینه‌ها
از مهم‌ترین مزیت‌های ساخت کود در خانه با استفاده از پسماندهای خانگی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. ساخت کود خانگی بسیار آسان است و برای ساخت آن نیازی به هزینه‌های اضافی نیست. به جای هدر دادن پول برای خرید کودهای بسیار گران قیمت، می‌توان به راحتی در خانه و با استفاده از پسماندهای تر کودهای مغذی برای گیاهان ساخت.

کنترل میزان مواد مغذی خاک
یکی از خوبی‌هایی که کود با پسماندهای خانگی دارد، این است که می‌توانید به طور کامل میزان مواد مغذی گیاه را کنترل کنید.

حفظ محیط زیست
یکی از مزایای ساخت کود با پسماندهای خانگی، کمک به سالم ماندن محیط زیست است. با استفاده از پسماندهای خود و تبدیل آن‌ها به مواد سودمند مانند کود، به داشتن محیط زیستی سالم‌تر، کمک شایانی کنید.

کاهش آلاینده‌های هوا
این نوع زباله نیمی از حجم زباله‌های جامد را تشکیل می‌دهد، محل‌های دفن زباله را پر می‌کند و گاز متان تولید می‌کند که 20 برابر بیشتر از دی‌اکسیدکربن آلاینده است.

تبدیل پسماند تر به کود
مقدار زیادی از پسماندهای تر را می‌توان به کود تبدیل کرد. روش‌های خانگی و صنعتی زیادی برای تبدیل پوست میوه و سبزیجات، تفاله قهوه و حتی کاغذ مرطوب به کود وجود دارد. بهترین پسماندهای موجود، خرده های میوه، انواع سبزیجات، تفاله قهوه و چای و پوست تخم مرغ هستند. از ترکیب این مواد با پسماندهایی مانند گوشت، لبنیات، غلات و روغن اجتناب کنید.
می توان سطل فلزی در داری را در محلی مانند بالکن بگذارید. سپس زباله‌های خانگی یا همان پوست میوه را درون آن بریزید و روی آن‌ها را با حدود پانزده سانتی متر مواد قهوه‌ای مانند برگ‌های خشک بپوشانید. اگر در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید برای طرز تهیه کود با پوست میوه سطل بازیافت خود را در مقابل نور خورشید قرار داده تا زودتر تجزیه گردد. اگر ساکن مناطق گرمسیری و خشک می‌باشید سطل را در سایه قرار داده تا سرعت تبخیر آب موجود در مواد کم گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *