امروز : شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

ایمنی باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود

مدیرعامل شرکت سبز صفه تمیز:
ایمنی باید به یک فرهنگ تبدیل شود

جلسه آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ویژه پاکبانان با حضور مدیرعامل شرکت سبز صفه تمیز و  جانشین رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان برگزار شد.

مهدی مریدی مدیرعامل شرکت سبز صفه تمیز ضمن ابراز تاسف از فوت پاکبان سعید رضایی و همدردی با خانواده آن مرحوم، با اشاره به آیه ۳۲ سوره مبارکه مائده قرآن کریم اظهارداشت: هر کس جان احدی را نجات دهد، مانند آن است که جان همه مردم را نجات داده است پس باید ایمنی به یک فرهنگ در جامعه مبدل شود.

مریدی با بیان اینکه  استقرار یک فرهنگ پویا در زمینه ایمنی و حفاظت در محیط کار، نیازمند مشارکت معنادار همه شرکای اجتماعی و دولت‌ها است تاکید کرد:  این مهم ضمن بهبود مستمر مسیر ارتقای شاخص‌های ایمنی و سلامت در محیط کار، بستر تحقق رفاه اجتماعی کارگران و جامعه را نیز در پی خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: بی‌تردید به منظور اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامگذاری سال جاری تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین»، کشورمان نیازمند نیروی کار سالم و با مهارت است تا بتواند تحقق اهداف کلان مورد نظر معظم له را فراهم آورد و این مهم تنها با تلاش و مشارکت همه جانبه و فراگیر، همسو با ارتقای سطح ایمنی و بهداشت کارگاه‌های کشور فراهم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سبز صفه تمیز معتقد است، برای صیانت از نیروی انسانی در محیط کار باید بر توسعه فناوری‌های ایمن و بکارگیری آنها به عنوان مهمترین رکن ارتقای ایمنی و سلامت شغلی تمرکز کرد.

مریدی در پایان خاطر نشان کرد: در این خصوص باید تلاش کرد تا با بسترسازی و ظرفیت‌سازی برای فعالیت‌های شرکت‌های نوپا و دانش بنیان در بخش ایمنی و بهداشت کار، بستر مناسبی برای تحقق شعار سال فراهم کرد و در این خصوص شرکت سبز صفه تمیز با تمام ظرفیت‌های خود متعهد است تا بیش از پیش کوشش خود را در تحقق و راهبری آن مهم به کار بندد.

در ادامه جلسه سرهنگ علی اکبر قاسمی جانشین رییس پلیس راهور شهرستان اصفهان ، به آموزش مسائل فنی، حفاظتی و ایمنی در راهنمایی و رانندگی پاکبانان پرداخت و در پایان جلسه به پاکبانانی که دارای گواهینامه موتورسواری بودند، کلاه ایمنی اهدا شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *